Xhamia e Madhe e Mekës mbulohet nga karkalecat

Publikuar tek: bota, më 16:53 13-01-2019 Xhamia e Madhe e Mekës mbulohet nga karkalecat

Një fenomen i rëndë ka ndodhur në vendin më të  shenjtë në Islam, Mekën.

Një tufë e madhe karkalecash duket se kanë ‘pushtuar’ Xhaminë e Madhe të Mekës.

Pamjet e publikuara në mediat sociale po bëjnë xhiron e rrjetit.

Punonjësit po zhvillojnë një operacion të të madh për dezinfektimin e vendit të shenjtë dhe zhdukjen e insekteve.

Xhaminë e Madhe e Mekës  pret çdo vit miliona pelegrinë muslimanë.

meke.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013396978378296
array(1) { ["section"]=> string(53) "xhamia-e-madhe-e-mekes-mbulohet-nga-karkalecat-148618" }