Xhamisë i vihet zjarri qëllimisht

Publikuar tek: bota, më 23:13 16-11-2015 Xhamisë i vihet zjarri qëllimisht Foto ilustruese

Një xhami është përfshirë nga flakët gjatë kohës që besimtarët ishin duke u falur. Ngjarja ka ndodhur në Ontario të Kanadasë dhe dëmet e shkaktuara nga zjarri përllogariten reth 80 mijë dollarë.

Fatmirësisht nuk ka patur viktima, ndërsa policia lokale tha se pas rezultateve të hetimeve të para zjarri është vënë qëllimisht.  Sipas besimtarëve të xhamisë Masjid Al-Salaam, zjarri është një shenjë e qartë e urrejtjes fetare.

Po sot qeveria kanadeze tërhoqi vendimin që i lejonte gratë të mbulonin fytyrën, kryesisht ato të besimit mysliman.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryetari i sindikatave i vë zjarrin vetes në shenjë proteste (Video, pamje të rënda)
SHBA gati të shesë bombat dhe ja çmimi që ka vendosur »
Article Logic
Execution time: 0.0061159133911133
array(1) { ["section"]=> string(39) "xhamise-i-vihet-zjarri-qellimisht-25584" }