Xhaxhai i grimierit të njohur diagnostikohet me koronavirus, shqiptari dhuron qindra maska për spitalet e New York

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:18 17-04-2020 Xhaxhai i grimierit të njohur diagnostikohet me koronavirus, shqiptari dhuron qindra maska për spitalet e New York

Grimieri i njohur shqiptar, Mario Dedivanovic i është bashkuar iniciativës për të ndihmuar stafin mjekësor në New York.

Grimieri me prejardhje nga Mali i Zi me ane të disa postimeve në Instagram ka bërë me dije se së bashkë me disa miq kanë dhuruar maska në spitalet në New York.

Grimieri i njohur duket se e ka marrë kërë iniciativë pasi xhaxhai i tij ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19.

"Dita 34. Asgjë nuk mund të shprehë vërtet mirënjohjen time për heronjtë në vijën e parë,  të cilat  janë duke punuar pa u lodhur për të trajtuar pacientët dhe për të mbajtur të sigurtë qytetarët e New Yorkut. Doja të kontribuoja në një farë mënyre së bashku me miqt e mi. Sot ne dhuruam qindra maska për një spital në Bronx që është duke u kujdesur shumë për xhaxhain tim pasi u diagnostikua me COVID-19. Ne gjithashtu dhuruam maska për fytyrën në dy spitale të tjera,”- shkroi Dedivanovic.

93419697_2673918506068313_6827644497531240448_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘A je xheloze për Markun sepse është shumë tërheqës’, ja si përgjigjet Rudina Dembacaj
Ermali dhe Ami thyejnë ‘karantinën’, bëjnë piknik familjar te liqeni i Farkës, publikojnë foto të shtrirë në bar »
Article Logic
Execution time: 0.013685941696167
array(1) { ["section"]=> string(120) "xhaxhai-i-grimierit-te-njohur-diagnostikohet-me-koronavirus-shqiptari-dhuron-qindra-maska-per-spitalet-e-new-york-202958" }