Xheison Bafti shpërngulet në lagjen ku është rritur Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës: Na bëj krenar ‘Taramele’

Publikuar tek: aktualitet, më 15:57 16-09-2019 Xheison Bafti shpërngulet në lagjen ku është rritur Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës: Na bëj krenar ‘Taramele’

Xheison Bafti, i njohur ndryshe edhe si “Taramelja” e “Në kurthin e Piter Pan” rrëmbeu zemrat e gjithë shqiptarëve, ndërsa u vu në qendër të vëmendjes për gjendjen e dobët ekonomike.

Alketa Vejsiu mori nismën dhe publikoi pamjet ku jetonte Xheison, ndërsa bëri thirrje për të ndihmuar të voglin.

Me ndihmën e shqiptarëve u arrit që Xheison të kishte një shtëpi të re në kryeqytet, ndërsa kontriboi edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Pak minuta më parë, Veliaj ka zbuluar se Xheison është shpërngulur në Tiranë dhe jeton në lagjen ku ai është rritur.

Kryebashkiaku ka publikuar disa foto të “Tarameles” dhe i kërkon që të na bëjë krenarë.

“Suksese për klasën e parë Xhejson!

Pas shtëpisë së re, miku ynë i vogël Xhejson Bafti nisi mësimet dhe në shkollën më të rinovuar fare pranë, "Mihal Grameno", për rastësi dhe lagjja ku jam rritur unë!

Na bëj krenar tani "talamele", shkruan Veliaj.

70615754_10157670081556926_5167707021369147392_n.jpg

70395343_10157670081561926_8426158263413768192_n.jpg

70309242_10157670081541926_5722855544654397440_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15850710868835
array(1) { ["section"]=> string(112) "xheison-bafti-shperngulet-ne-lagjen-ku-eshte-rritur-veliaj-kryebashkiaku-i-tiranes-na-bej-krenar-taramele-178651" }