Xherdan Shaqiri tallet nga ‘trajneri’: Po kërkon fasule

Publikuar tek: sport, më 22:53 04-08-2018 Xherdan Shaqiri tallet nga ‘trajneri’: Po kërkon fasule Postimi i Klopp

Xherdan Shaqiri është padyshim një nga blerjet më interesante të kësaj merkatoje për Liverpool, madje shënoi dhe një super gol në debutimin e tij me “the reds” në International Champions Cup në SHBA.

 

Por së fundmi ai është bërë objekt tallje nga trajneri i tij Jurgen Klopp në rrjetet sociale.

Në foton e postuar në profilin e trajnerit, i cili nuk dihet nëse është vërtetë i tij,  shfaqet Shaqiri duke mbledhur ushqim gjatë grumbullimit me skuadrën në hotel.

Dicitura e fotos është “Xherdan Shaqiri duke kërkuar ushqimin e tij të preferuar fasulet”, duke ironizuar lojtarin me origjinë shqiptare.

Megjithatë edhe nëse nuk kemi të bëjmë me “Kloppin” e vërtetë, batuta është gjithsesi interesante nga fansat e huaj.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05281400680542
array(1) { ["section"]=> string(59) "xherdan-shaqiri-tallet-nga-trajneri-po-kerkon-fasule-130173" }