Xhesika Polo ‘skandalizoi’ me veshjen në Festivalin e RTSH, këngëtarja kërkon falje publikisht

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 10:54 25-12-2016 Xhesika Polo ‘skandalizoi’ me veshjen në Festivalin e RTSH, këngëtarja kërkon falje publikisht

Festivali i Këngës në RTSH u vu në qendër të kritikave përsa i përket veshjeve.

Një ndër to ka qenë edhe këngëtarja Xhesika Polo, e cila u akuzua shumë nga mediat për fustanin që binte ndesh me formatin e festivalit i cili nuk shquhet për të tilla gjëra.

Sidoqoftë këto akuza Xhesika duket se i ka marrë pozitivisht duke e pranuar në një far forme ‘gabimin’ e bërë e njëkohësisht duke kërkuar falje publike përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Si fillim dua te falenderoj te gjithe njerezit qe me perkrahen e me ndoqen ne festival. Shpresoj qe performanca ime te kete qene ne nivelin e duhur. Kam 5 vite karriere dhe nuk jam perfoluar asnjehere me shume se keto dy dite, as ne X Factor, as per 4 cmimet ne Kengen Magjike e as per klipet e mia. Mesa duket vetem "skandalet" te jepkan fame. Fotot qe po qarkullojne neper portale nuk jane te qellimta, kurre nuk kam dashur te jem ne qender te vemendjes per arsye qe nuk kane te bejne me muziken time por njerez jemi dhe na ndodhin dhe aksidente, jo gjithmone jemi ne gadishmeri te kamerave dhe te mbrojtur ndaj paparazzeve. Fustani im i famshem qe u be legjende kishte nje permbajtje shume te bukur qe u njollos nga disa portale qe fundja punen e tyre bejne. Dua tju them te gjitheve qe nese do te doja ta ndertoja karrieren time ne baze te vulgaritetit e skandaleve do e kisha bere me kohe. Gjithsesi cudia me e madhe 3 dite zgjat. Une Xhesika ju kerkoj shume ndjese pasi pozicioni i fotove nuk dha mesazhin e duhur te ju po une ngelem po e njejta, nuk jam perfekte e nuk me hyn ne pune kjo lloj vemendjeje e fame. Faleminderit per cmimin e medias ?
Paqe!” shkruan Polo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024792909622192
array(1) { ["section"]=> string(97) "xhesika-polo-skandalizoi-me-veshjen-ne-festivalin-e-rtsh-kengetarja-kerkon-falje-publikisht-63693" }