Xhihadistët braktisin mjekrat dhe vishen si gra për të mbërritur në Europë

Publikuar tek: bota, më 19:38 19-10-2015 Xhihadistët braktisin mjekrat dhe vishen si gra për të mbërritur në Europë Foto që pretendohet se tregon mjekrat e ruajtura nga xhihadistët

Me ndërhyrjen e Rusisë dhe shtimin e bombardimeve në Siri kundër militantëve të Shtetit Islamik, duke se shumë prej tyre kanë zgjedhur të braktisin fushën e betejës për t’u larguar në shtetet perëndimore.

 

Sipas “Daily Mail” për të mos rënë në sy ata kanë ruajtur mjekrat dhe janë veshur si femra. Një tufë e madhe me qime nga mjekrat e tyre dhe brisqe janë gjerut në Alepo të Sirisë. Sipas pretendimeve të mediave britanike, ato i përkasin xhihadistëve që tentojnë të kalojnë nëpërmjet Turqisë drejt shteteve të tjera Europiane.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019335985183716
array(1) { ["section"]=> string(80) "xhihadistet-braktisin-mjekrat-dhe-vishen-si-gra-per-te-mberritur-ne-europe-23488" }