Xhudistja kosovare fiton medaljen e artë në ‘Antalya Grand Prix’

Publikuar tek: sport, më 22:21 05-04-2019 Xhudistja kosovare fiton medaljen e artë në ‘Antalya Grand Prix’ Distria Krasniqi, xhudistja kosovare qe fitoi medaljen e arte ne Antalya

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë, në ‘Antalya Grand Prix 2019’, që u zhvillua sot në Turqi.

 

Lajmin e bëri të ditur trajneri i saj, Driton Kuka, në një postim në Facebook.

Postimi në Facebook:

‘Disi (Distria) impresive në Grand Prix Antalya 2019. E artë. 700 Pikë Olimpike.Të gjitha fitoret me Ippon’.

23 vjeçarja nga Peja të katërta kundërshtaret e saj, turken Gulkader Senturk, serben Andrea Stojadinov, koreanen Yujeong Kang dhe në finale xhudisten nga Kazakistani Otgontsetseg Galbadrakh, i mposhti me ‘Ippon’ (gjuajtje direkte) në më pak se 5 minuta.

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë, në ‘Antalya Grand Prix 2019’, në Turqi.

kuka.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065679550170898
array(1) { ["section"]=> string(69) "xhudistja-kosovare-fiton-medaljen-e-arte-ne-antalya-grand-prix-159344" }