"Xhupat e Zinj" të Korpusit Rinor Azem Hajdari, tashmë edhe me këngë (Video)

Publikuar tek: politike, më 14:10 03-04-2016

Xhupat e zinj të “Azem Hajdarit” kanë publikuar një këngë të tyre në YouTube. Korpusi Rinor Azem Hajdari u bë i njohur në protestën e 8 dhjetorit të PD, ku shumë të rinj u shfaqen në krahë të mbështetësve të PD. Korpusi Rinor Azem Hajdari është një strukturë e re e Partisë Demokratike.

Teksti i këngës, interpretuar për herë të parë në filmin “Skënderbeu”:

Kalojmë në fusha, kalojmë në male.

Marshojmë në truallin tonë.

E dit e natë për të krah nuk ndalet.

Atdheu ne na fton.

Na prit shqiponja, na prit o popull.

Po vijmë ne për shpëtim.

Dhe le të përhapet si valë rreth e rrotull

kjo këngë si kushtrim, si kushtim”.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009443998336792
array(1) { ["section"]=> string(77) "xhupat-e-zinj-te-korpusit-rinor-azem-hajdari-tashme-edhe-me-kenge-video-36731" }