Yahoo do të blihet për 5 miliard dollarë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:18 25-07-2016 Yahoo do të blihet për 5 miliard dollarë

Operatori mobil amerikan "Verizon Communications", njoftoi se do ti blejë aksionet dhe biznesin e reklamave të "Yahoo"-s për 5 miliardë dollar.

Sipas lajmit të BBC, shumë organe të medias kanë shkruar se të dyja kompanitë po bisedojnë që nga dita e premte dhe se operatori "Verizon" ka pranuar ti blejë aksionet kryesore të Yahoo-s për 5 miliardë dollarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02555513381958
array(1) { ["section"]=> string(46) "yahoo-do-te-blihet-per-5-miliard-dollare-47708" }