Yjet gjermanë të futbollit vijnë në Shqipëri, ndeshje miqësore në Elbasan Arena

Publikuar tek: sport, më 11:22 09-04-2015 Yjet gjermanë të futbollit vijnë në Shqipëri, ndeshje miqësore në Elbasan Arena Posteri i ndeshjes Shqipëri-Gjermani

Yjet gjermanë të futbollit do të vijnë në Shqipëri për një ndeshje miqësore me futbollistët tanë. Veteranët e futbollit  Rudi Feler, Fredi Bobic, Jens Novotni dhe Michael Schulz do të luajnë me Sulejman Demollarin, Ilir Shulkun dhe Mirel Josën.

Tifozët dhe nostalgjikët e futbollit gjermanë do të kenë mundësi të festojnë ditën e 7 majit në orën 18.00 në Elbasan Arena, ku do të zhvillohet ndeshja.

Kjo ndeshje miqësore është mundësuar nga bashkëpunimi mes grupeve parlamentare të miqësisë Shqipëri-Gjermani, të cilët në komunikim me dy federatat e futbollit planifikuan ndeshjen e 7 majit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072498321533203
array(1) { ["section"]=> string(83) "yjet-gjermane-te-futbollit-vijne-ne-shqiperi-ndeshje-miqesore-ne-elbasan-arena-8226" }