Ylli i Hollywoodit, ndërron jetë nga kanceri aktorja e njohur

Publikuar tek: bota, më 23:47 12-05-2019 Ylli i Hollywoodit, ndërron jetë nga kanceri aktorja e njohur Foto ilustruese

Ylli i filmit ‘The mod squad’ ka ndërruar jetë në moshën 72 vjeçare.

Aktorja e njohur Peggy Lipton ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare shkruan CNN, transmeton newsbomb.al.

Rasti i Lipton nga kanceri u njoftua në një deklaratë nga vajzat e saj, Kidada dhe Rashida Jones, të cilat thanë se ajo ‘e bëri udhëtimin e saj paqësor me vajzat dhe mbesat e saj’.

‘Peggy ishte, dhe gjithmonë do të jetë feneri jonë, si në këtë botë edhe në tjetrën. Ajo do të jetë gjithmonë një pjesë e jona’, thanë vajzat e saj për CNN.

aktoreeee.jpg

pegiiii.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026160001754761
array(1) { ["section"]=> string(67) "ylli-i-hollywoodit-nderron-jete-nga-kanceri-aktorja-e-njohur-164045" }