Ylli i "YouTube" ka fituar 7.4 milionë dollarë vetëm vitin e kaluar

Publikuar tek: bota, më 18:35 07-07-2015 Ylli i

"PewDiePie" është një nga personazhet më të ndjekur në YouTube me mbi 9 miliard shikime në videot e tij.

Shikime që vetëm vitin e kaluar i kanë dhuruar atij shumën marramendëse prej 7.4 milionë dollarësh. Në videot e tij ai flet për video-lojëra, i luan apo i komenton ato.

Felix Kjellberg thotë se është i lodhur duke folur vetëm për para. Në intervistën e tij të fundit, ai u shpreh se çfarëdo që të thotë, titulli kryesor do të mbetet fakti se sa para fiton nga YouTube.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012838840484619
array(1) { ["section"]=> string(71) "ylli-i-youtube-ka-fituar-7-4-milione-dollare-vetem-vitin-e-kaluar-15554" }