Ylli Manjani nën akuzë: Ka blerë apartament nga vëllai i Klement Balilit (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:23 31-01-2017 Ylli Manjani nën akuzë: Ka blerë apartament nga vëllai i Klement Balilit (Foto)

Vetëm një ditë pas shkartkimit, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, akuzohet se ka blerë apartament nga Bashkim Balili, vëllai i të shumëkërkuarit për trafi ndërkombëtar droge, Klement Balili.

Portali CityNeës ka publikuar sot disa dokumenta që pretendohet të tregojnë që Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, i Edi Ramës, të ketë një kontratë shitje në një pallat të ndërtuar në një truall në pronësi të familjes së Balilit.

Sipas portalit më poshtë janë dokumentet e plota të akt-marrëveshjes të 15 korrikut 2015 mes subjektit dhe pronarit të truallit, Bashkim Balili, dhe më pas kontratën e shit-blerjes të Ylli Manjanit të 20 gushtit 2015, ku flitet për blerjen e një apartamenti 51 m2 në pallatin e ndërtuar në truallin e Balilit.

fg3453455yrgthdfghot_1.jpg

df2w4234tdghdfh.jpg

sdf33ee33333.jpg

se454535ydfgsdfg.jpg

g545y34dfh.jpg

d3rsfdgjjjgfh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elbasan, 67-vjeçari i vë flakën vetes në kushte depresioni, rëndë në spital
Nikollë Lesi, sa milionë e pagoi gjyqtarin Arben Ristani të lironte gazetarët në ’94? Lesi: Më humbi shtëpia »
Article Logic
Execution time: 0.012892007827759
array(1) { ["section"]=> string(82) "ylli-manjani-nen-akuze-ka-blere-apartament-nga-vellai-i-klement-balilit-foto-67245" }