Ylli Rakipi: Jam kërcënuar me jetë (JA ARSYEJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:21 18-12-2018 Ylli Rakipi: Jam kërcënuar me jetë (JA ARSYEJA) Ylli Rakipi

Drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi, ka marrë mesazhe këcënuese për jetën. Kështu shkruhet në faqen që drejton vetë gazetari, në Tpz.al.

Rakipi e lidh këtë me publikimin  e aferës korruptive, me tenderin e Unazës së Re dhe personave të cilët qëndrojnë pas kësaj afere.

“Kërcënimet në drejtim të gazetarit, janë të formave të ndryshme. Ato janë bërë së pari në mënyrë indirekte, nëpërmjet postës elektronike dhe më pas edhe në mënyrë të drejtpërdrejtë.

Lidhur me këto kërcënime, gazetari u është drejtuar organeve kompetente.

Pavarësisht kërcënimeve dhe shantazheve, emisioni “Të Paekspozuarit”, do të vijojë të kryejë detyrën dhe misionin e vet në interes të publikut”, thuhet në portalin e Rakipit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074448585510254
array(1) { ["section"]=> string(51) "ylli-rakipi-jam-kercenuar-me-jete-ja-arsyeja-145601" }