Ylli shqiptar Kledi Kadiu ka ditëlindjen, “Amici” i bën një urim publik në faqen me miliona ndjekës

Publikuar tek: kulture-art, më 12:40 07-04-2016 Ylli shqiptar Kledi Kadiu ka ditëlindjen, “Amici” i bën një urim publik në faqen me miliona ndjekës

Balerini i talentuar shqiptar Kledi Kadiu, fama e të cilit tashmë i ka kaluar kufijtë e vendit, feston sot ditën e tij të lindjes. Balerini mbush plot 42 vjeç dhe në këtë ditë të veçantë ka marrë një urim nga spektakli që e beri të njohur: “Amici”.

Amici ka zgjedhur ta urojë përmes një postimi publik në faqen zyrtare që ndiqet nga miliona njerëz. “Na ndihmoni të këndojmë këngën shumë urime për ty maestros Kledi Kadiu”, shkruan "Amici".

Kledi Kadiu së fundmi është bërë baba si fryt i dashurisë së tij me vajzën 18 vite më të re se balerini, 24 vjeçaren Charlotte.

kledi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02322793006897
array(1) { ["section"]=> string(102) "ylli-shqiptar-kledi-kadiu-ka-ditelindjen-amici-i-ben-nje-urim-publik-ne-faqen-me-miliona-ndjekes-37063" }