Yuri Kim 'i drejton gishtin' krerëve të politikës: Kujtoj Ramën dhe Bashën për marrëveshjen e 5 qershorit! Jeni ju përgjegjësit

Publikuar tek: politike, më 11:44 24-09-2020 Yuri Kim 'i drejton gishtin' krerëve të politikës: Kujtoj Ramën dhe Bashën për marrëveshjen e 5 qershorit! Jeni ju përgjegjësit Kim-Rama-Basha

Ambasadorja Yuri Kim ka kujtuar krerët e politikës shqiptare, veçanërisht Ramën e Bashën për marrëveshjen e 5 qershorit.

Ambasadorja amerikane ua thotë troç palëve se janë ata përgjegjësit.

“Ne e kujtojmë Kryeministrin Edi Rama, kreun e PD Lulzim Basha dhe udhëheqës të tjerë për të gjitha angazhimeve që ata kanë bërë në lidhje me marrëveshjen e 5 qershorit. Angazhimi, propozimet përtej 5 qershorit dhe kundër-propozimet duhet të jenë me mirëbesim. Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithmonë do t'ju mbështesin, por JU - udhëheqësit e Shqipërisë - jeni përgjegjësit”, shkruan Yuri Kim.

Screenshot_4.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011709213256836
array(1) { ["section"]=> string(130) "yuri-kim-i-drejton-gishtin-krereve-te-politikes-kujtoj-ramen-dhe-bashen-per-marreveshjen-e-5-qershorit-jeni-ju-pergjegjesit-221475" }