Yuri Kim takohet me Majlinda Bregun, ja çfarë biseduan me njëra-tjetrën

Publikuar tek: aktualitet, më 16:55 25-01-2021 Yuri Kim takohet me Majlinda Bregun, ja çfarë biseduan me njëra-tjetrën

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me sekretaren e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kim shkruan se ato biseduan rreth integrimit rajonal brenda Ballkanit dhe midis Ballkanit dhe BE-së.

Ambasadorja u shpreh se SHBA mbështet lëvizjen e lirë të mallrave, shërbimeve dhe njerëzve.

"Patëm një diskutim të mirë me Majlinda Bregun rreth integrimit rajonal brenda Ballkanit dhe midis Ballkanit dhe BE-së. Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin lëvizjen e lirë të mallrave, shërbimeve, kapitalit dhe njerëzve brenda ËB6",- shkruan Yuri Kim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHIFRAT E FUNDIT: 9 persona humbin jetën për shkak të koronavirusit, mes tyre edhe një 29 vjeçar, ulet numri i rasteve të reja
‘Çmontohet’ celulari i Tires, ZBULOHEN biseda me familjarë të pacientëve të tjerë me Covid-19 »
Article Logic
Execution time: 0.012845993041992
array(1) { ["section"]=> string(77) "yuri-kim-takohet-me-majlinda-bregun-ja-cfare-biseduan-me-njera-tjetren-236344" }