Yuri Kim thirrje shqiptarëve: Ata që janë kundër reformës në drejtësi duan që ju të hiqni dorë, mos i besoni propagandës

Publikuar tek: aktualitet, më 22:44 22-10-2020 Yuri Kim thirrje shqiptarëve: Ata që janë kundër reformës në drejtësi duan që ju të hiqni dorë, mos i besoni propagandës Yuri Kim

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim i ka bërë një thirrje shqiptarëve që të mos i besojnë propagandës por, sundimit të ligjit.   

Në një status në rrjetin social “Twitter”, Kim shkruan se SHBA është e vendosur të ndihmojë Shqipërinë për të çuar përpara reformën në drejtësi, e cila nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por do eci përpara hap pas hapi.

“Ata që janë kundër reformës në drejtësi duan që ju të besoni se nuk është e mundur dhe populli shqiptar duhet të heqë dorë. Mos i besoni propagandës, shikoni faktet. Reforma nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por po ecën përpara hap pas hapi. Amerika është i vendosur të ndihmojë Shqipërinë dhe të ketë sukses. Amerika dhe Shqipëria nënshkroi një marrëveshje historike për të zgjeruar bashkëpunimin ekonomik. Gjykatat e pastra janë kërkesa e popullit shqiptar, kërkesa për BE dhe nevoja për më shumë investime - të cilat do të përfitojnë nga populli shqiptar dhe do të bëjnë Shqipërinë partnerin më i fortë i ShBA-së. Ne jemi me ty!- shkruan Kim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LAJM I KOBSHËM/ Ndërron jetë nga Covid-19 një 21-vjeçar nga Elbasani
»
Article Logic
Execution time: 0.011311054229736
array(1) { ["section"]=> string(125) "yuri-kim-thirrje-shqiptareve-ata-qe-jane-kunder-reformes-ne-drejtesi-duan-qe-ju-te-hiqni-dore-mos-i-besoni-propagandes-224798" }