Zaev pret në shtëpi kryeministrin Ramush Haradinaj, në fokus e ardhmja euro-atlantike e dy vendeve

Publikuar tek: rajon, më 23:51 25-05-2019 Zaev pret në shtëpi kryeministrin Ramush Haradinaj, në fokus e ardhmja euro-atlantike e dy vendeve

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është pritur mbrëmjen e sotme në shtëpi nga homologu i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.

Haradinaj dhe bashkëshortja Anita janë pritur në një vizitë të ngrohtë nga çifti kryeministror i Maqedonisë së Veriut, në shtëpinë e tyre, çka e tregon dhe veshja e tyre jo zyrtare dhe teper komode.

'Bashkë me Anitën, të pritur në shtëpinë e Kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev dhe zonjës Zorica. Bashkëbisedim miqësor, për fqinjësi të mirë, bashkëpunim korrekt dhe të ardhmen e përbashkët euro-atlantike të të dyja vendeve', shkruan Haradinaj.

60952136_1188104074647338_7364687663489613824_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033118009567261
array(1) { ["section"]=> string(104) "zaev-pret-ne-shtepi-kryeministrin-ramush-haradinaj-ne-fokus-e-ardhmja-euro-atlantike-e-dy-vendeve-165718" }