Zaganjori: Dosja e 21-janarit gjykohet brenda 6 muajve

Publikuar tek: aktualitet, më 12:04 18-02-2015 Zaganjori: Dosja e 21-janarit  gjykohet brenda 6 muajve

Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori ka dalë në një konferencë për mediat nga ku ka folur për sistemin gjygjësor në vend. Zaganjori tha se dosja për 21-janarin do të gjykohet brenda këtij 6 mujori.

Ai ka thënë  gjithashtu se është i nevojshëm unifikimi i praktikave gjygjësore dhe ka bërë një bilanc të vitit që lamë pas.

Sipas kreut të Gjykatës, në vitin 2014 janë marrë 6448 vendime nga Gjykata e Lartë.

Zaganjori tha se lufta kundër krimit është ajo ç’ka përbën vërtet prioritet dhe drejt së cilës do punohet me seriozitet.

Ai shtoi gjithashtu se zgjedhja e anëtarëve të Gjykatës së Lartë është një formulë jo efikase dhe kërkoi më shumë bashkëpunim për reformën në gjygjësor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vasili: Testi poshtërim profesional, pyetjet e tij qesharake
Në Tiranë protestohet kundër ndërtimit tek diga e liqenit dhe ushqimeve të skaduara »
Article Logic
Execution time: 0.011252880096436
array(1) { ["section"]=> string(58) "zaganjori-dosja-e-21-janarit-gjykohet-brenda-6-muajve-3733" }