Zamira Çavo komenton gjuhën e përdorur nga kryebashkiaku Tushe: Çfarë e di veten një "i zgjedhur"? Padron të popullit?

Publikuar tek: politike, më 14:25 13-04-2016 Zamira Çavo komenton gjuhën e përdorur nga kryebashkiaku Tushe: Çfarë e di veten një

Zamira Çavo, dikur e angazhuar në Partinë Socialiste dhe kandidatë për deputete në vitin 2005 kritikon ashpër sjelljen e kryebashkiakut socialist Fatos Tushe.

Sipas saj, duhet të marrë fund filozofia e arrogancës së pushtetit.

Reagimi i fortë i Çavos:

‘’Sapo pashë një video që më shokoi: Një kryetar Bashkie (I Lushnjes) teksa fliste me një grup njerëzish të indinjuar por edhe hallexhinj thotë mes të tjerash:Ta marr portofolin e ta fus në gojë... Dhe ja thotë këtë një gruaje, e cila i ankohej se e kishte portofolin bosh. Dhe kishte fëmijë për të rritur.

A mund të më thoni në cilin vend të botës ky kryetar do të vazhdonte të rrinte akoma në detyrë? Kur do marrë fund filozofia e arrogancës së pushtetit? Çfarë e di veten një "i zgjedhur" nga populli? Padron të popullit? Po nëse ne heshtim mirë na e bëjnë!’’

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011128902435303
array(1) { ["section"]=> string(119) "zamira-cavo-komenton-gjuhen-e-perdorur-nga-kryebashkiaku-tushe-cfare-e-di-veten-nje-i-zgjedhur-padron-te-popullit-37586" }