Zbardhen 14 kandidaturat për Avokatin e Popullit, garon Lefterie Luzi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:22 18-01-2017 Zbardhen 14 kandidaturat për Avokatin e Popullit, garon Lefterie Luzi

Janë zbardhur 14 kandidaturat përfundimtare për postin e Avokatit të Popullit. Juristë të njohur në fushën e tyre, por edhe mediatikisht, kanë dorëzuar aplikimet për t’u bërë pjesë e garës.

Në listë nuk mungojnë as ish-drejtues institucionesh të rëndësishme, siç është rasti i Lefterie Luzit, që deri pak kohë më parë ishte në krye të KQZ.

Aktualisht ky post mbahet nga Igli Totozani, i cili kërkon një mandat të dytë.

Kandidatët:

Lefterie Luzi

Genc Gjonçaj

Igli Totozani

Jordan Daci

Erinda Ndroqi

Gëzim Gjana

Altin Gonxhaj

Ardian Liçaj

Mimoza Gjiko

Suzana Pasho Hoti

Denar Veshi

Anton Lleshaj

Holta Aliaj

Zhaklina Peto

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Volkswagen’ humb kontrollin dhe përfundon në krah të kundërt, humb jetën i riu shqiptar (Emri)
Tërmetet në Itali, Ambasada e Shqipërisë ngre kabinetin e emergjencave dhe vë në dispozicion një numër »
Article Logic
Execution time: 0.023677825927734
array(1) { ["section"]=> string(74) "zbardhen-14-kandidaturat-per-avokatin-e-popullit-garon-lefterie-luzi-65898" }