Zbardhen detaje nga super operacioni antikanabis, kontrolle blic edhe aty ku s’ta pret mendja

Publikuar tek: aktualitet, më 14:45 23-02-2017 Zbardhen detaje nga super operacioni antikanabis, kontrolle blic edhe aty ku s’ta pret mendja

Policia ka zbardhur detajet e para të operacionit anti-kanabis, që po ndërmerret në të gjithë vendin.

Aksioni ka nisur që prej ditës së djeshme dhe po vijon me intesitet edhe sot. Policia ka sqaruar se janë kryer kontrolle në tunele, në banesa të braktisura, ish-rezervat e shtetit, ndërsa po monitorohen edhe parcelat e godituara, që dikur kultivoheshin me hashash.

Po ashtu, drejtorive rajonale u është kërkuar që të hartojnë një listë të zonave që mendohet se mbillet kanabis sativa.  Monitorim po bëhet edhe nëpër farmacitë bujqëore që sigurojnë pleh organik, si dhe po fotografohet çdo serë diellore në vend.  

Në terren kanë zbarkuar mijëra efektivë policie, por deri tani ende nuk është njoftuar për të arrestuar dhe sasi droge të sekuestruar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është 26 vjeçari që vdiq në aksidentin tragjik, pjesë e grupit të Shqiponjave me Motorr
Intensifikohet fushata e Turqisë kundër pjesëtarëve të Lëvizjes Gylen në Shqipëri: Vendi i parë që zgjedhin armiqtë tanë, janë në panik »
Article Logic
Execution time: 0.010588884353638
array(1) { ["section"]=> string(98) "zbardhen-detaje-nga-super-operacioni-antikanabis-kontrolle-blic-edhe-aty-ku-s-ta-pret-mendja-69716" }