Zbardhen detaje nga vrasja e 22-vjeçarit në Bulqizë, familjarët e Elidon Bashës nuk pranojnë të kryhet autopsia e plotë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:45 27-11-2020 Zbardhen detaje nga vrasja e 22-vjeçarit në Bulqizë, familjarët e Elidon Bashës nuk pranojnë të kryhet autopsia e plotë Klodian Kola - Elidon Basha

Elidon Basha është 22-vjeçari i cili gjeti vdekjen pas një plumbi në krah, teksa kishte dalë për gjah me shokun e tij.

Mësohet se familjarët e 22-vjeçarit nuk kanë pranuar kryerjen e autopsisë së plotë.

Prokurori ka vëzhguar trupin, dhe ka vënë re se i riu kishte marrë një plumb në shpatull dhe ka ndërruar jetë si pasojë e gjakderdhjes.

Më pas, ai ka kërkuar nga familjarët që të firmosin një deklaratë se nuk kanë pranuar autopsinë e plotë të viktimës.

Më pas familjarët e 22-vjeçarit kanë tërhequr trupin për ta varrosur.

Shoku i tij, 27-vjeçari Klodian Kola dyshohet se ka vrarë aksidentalisht Elidon Bashën, por ai e ka mohuar këtë në polici.

Gjatë dëshmisë së tij, Kola ka thënë se nuk e ka qëlluar ai 22-vjeçarin, por drejt tyre është qëlluar nga persona të tjerë.

Policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulim arkeologjik në Amantia, çfarë u gjet në varrin e lashtë (FOTO)
Vritet në atentat shkencëtari, arkitekti i programit nuklear të Iranit »
Article Logic
Execution time: 0.011136054992676
array(1) { ["section"]=> string(125) "zbardhen-detaje-nga-vrasja-e-22-vjecarit-ne-bulqize-familjaret-e-elidon-bashes-nuk-pranojne-te-kryhet-autopsia-e-plote-229334" }