Zbardhen emrat e 2 nga 3 kamikazëve të aeroportit të Stambollit

Publikuar tek: bota, më 15:11 01-07-2016 Zbardhen emrat e 2 nga 3 kamikazëve të aeroportit të Stambollit

Burimet brenda hetuesve në turqi kanë zbuluar emrat e dy prej terroristëve që sulmuan aeroportin Ataturk të Stambollit këtë javë.

Dy terroristët dhe një i tretë që vrau veten ishin identifikuar më parë si shtetas të huaj nga rajoni rus i Dagestanit, Uzbekistanit dhe Kirgisanit.

Një burim nga prokuroria tha për “AA” në kushte anonimati se ata janë shtetasit Rakim Bulgarov dhe Vadim Osmanov. Burimi nuk dha informacion për personin e tretë të përfshirë në sulmet që i morën jetën 44 personave dhe plagosën 260 të tjerë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Seks me të, gjithë rajoni i policisë i vërsulet, vajza rrëfen: Policët kërkonin seks, na vëzhgonte edhe qeni antidrogë… (VIDEO)
Përsëriten zgjedhjet presidenciale në Austri, rrezik për ardhjen në pushtet të radikalëve të djathtë »
Article Logic
Execution time: 0.013814926147461
array(1) { ["section"]=> string(69) "zbardhen-emrat-e-2-nga-3-kamikazeve-te-aeroportit-te-stambollit-45199" }