Zbardhen emrat e Komisionit të Reformës Zgjedhore, 10 deputetët nga PS, PD, LSI dhe PDIU. Për LSI-në zgjidhet Vasili

Publikuar tek: politike, më 15:40 27-01-2016 Zbardhen emrat e Komisionit të Reformës Zgjedhore, 10 deputetët nga PS, PD, LSI dhe PDIU. Për LSI-në zgjidhet Vasili

Zbardhen emrat e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Deputetët do të jenë nga PS-ja, PD-ja, LSI-ja dhe PDIU-ja. Emrat e deputetëve të PS-së janë: Bashkim Fino, Vasilika Hysi, Ulsi Manja, ndërsa 2 do të jenë nga LSI-ja dhe PDIU-ja. Ndërkohë që nuk dihen ende emrat e deputetëve të PD-së. Për Lëvizjen Socialiste për Integrim është zgjedhur Petrit Vasili, njëkohësisht edhe kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së.

Ndarja mes anëtarëve është e barabartë: 5 do t'i ketë maxhoranca dhe 5 opozita. Komisioni për Reformën Zgjedhore është kërkuar nga kreu i LSI-së Ilir Meta. Ndërkohë që Kuvendi ka punuar për dekriminalizimin dhe reformën në drejtësi me dy komisione të posaçme.

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010923862457275
array(1) { ["section"]=> string(118) "zbardhen-emrat-e-komisionit-te-reformes-zgjedhore-10-deputetet-nga-ps-pd-lsi-dhe-pdiu-per-lsi-ne-zgjidhet-vasili-31082" }