Zbardhen emrat e Komisionit të Reformës Zgjedhore, deputetët nga PS, PD, LSI dhe PDIU

Publikuar tek: politike, më 17:07 19-01-2016 Zbardhen emrat e Komisionit të Reformës Zgjedhore, deputetët nga PS, PD, LSI dhe PDIU

Zbardhen emrat e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Deputetët do të jenë nga PS-ja, PD-ja, LSI-ja dhe PDIU-ja.

Emrat e deputetëve të PS-së janë: Bashkim Fino, Vasilika Hysi, Ulsi Manja, ndërsa 2 do të jenë nga LSI-ja dhe PDIU-ja. Ndërkohë që nuk dihen ende emrat e deputetëve të PD-së.

Komisioni për Reformën Zgjedhore është kërkuar nga kreu i LSI-së Ilir Meta. Ndërkohë që Kuvendi ka punuar për dekriminalizimin dhe reformën në drejtësi me dy komisione të posaçme.

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094780921936035
array(1) { ["section"]=> string(88) "zbardhen-emrat-e-komisionit-te-reformes-zgjedhore-deputetet-nga-ps-pd-lsi-dhe-pdiu-30412" }