Zbardhen emrat PD dhe LSI për këshilltarë në Bashkinë e Tiranës

Publikuar tek: politike, më 11:13 05-05-2015 Zbardhen emrat PD dhe LSI  për këshilltarë në Bashkinë e Tiranës

Zbardhet lista me emrat e këshilltarëve të së djathtës dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për Bashkinë e Tiranës.

Mes këshilltarëve të djathtë janë, Julian Deda, Klodjana Shala, Sulejman Mema, Reila Bozdo, Zana Guxholli, Njazi Kosovrasti, Akil Kraja, Besnik Aliaj, Fabjan Topollaji, Alfred Deshati , Murat basha, Arta Sakja, Gazmend Dibra, Dritan Shano, Besard Kadia dhe Nertila Qafzezi.

Lista e kandidatëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim kryesohet nga Kryetarja e Këshillit Kombëtar Drejtues, Erisa Xhixho dhe nga Dekani i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Shezai Rrokaj.

10 nga 15 emrat e parë në listën për këshilltar të këshillit Bashkiak të Tiranës janë anëtarë të Lëvizjes Rinore për Integrim, të cilët përbëjnë dhe 60% të totalit të kandidatëve.

Lista me emrat e LSI

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.005918025970459
array(1) { ["section"]=> string(69) "zbardhen-emrat-pd-dhe-lsi-per-keshilltare-ne-bashkine-e-tiranes-10395" }