Zbardhet axhenda e Mogherinit në Tiranë, takon Ramën, Metën, por Bashën dhe Nishanin….

Publikuar tek: aktualitet, më 19:25 02-03-2017 Zbardhet axhenda e Mogherinit në Tiranë, takon Ramën, Metën, por Bashën dhe Nishanin….

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, njëkohësisht Zv. Presidente e Komisionit Evropian, Frederika Mogherini do të zhvillojë një vizitë njëditore ditën e nesërme në Tiranë.

Vizita e Mogherinit në Tiranë vjen në kuadër të ecurisë së vendit tonë në përmbushjen e kushteve për anëtarësimin e vendit tonë në BE.

Paraprakisht mësohet se gjatë ditës së nesërme Mogherini do të zhvillojë vetëm dy takime të hapura për mediat.

17:30 – 18:30 -Fjalim para studentëve në Universitetin Politeknik të Tiranës.

20:15 – 20:30 Deklaratë për media (pa pyetje) me Kryeminstrin Rama në kryeministri.

Sakaq, kreun e opozitës Lulzim Basha dhe me kreun e shtetit Bujar Nishani do të takohet pa praninë e mediave. Në njoftimin e Kuvendit thuhet se kryetari Ilir Meta do të presë nesër në një takim të veçantë në Kryesinë e Kuvendit në orën 18:45.

Po ashtu Mogherini do të takohet edhe me përfaqësues të partive parlamentare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Veliera”, Shoqëria Civile përplaset me Kumbaron, ministrja rrethohet me shirita “skenë krimi” (Video)
300 mijë lekë shpërblim për këdo që jep informacion rreth kultivuesve të drogës, ja numri i telefonit »
Article Logic
Execution time: 0.010567903518677
array(1) { ["section"]=> string(87) "zbardhet-axhenda-e-mogherinit-ne-tirane-takon-ramen-meten-por-bashen-dhe-nishanin-70547" }