Zbardhet debati në mbledhjen e Grupit të PD-së, deputetët i ankohen Bashës

Publikuar tek: politike, më 17:08 30-10-2015 Zbardhet debati në mbledhjen e Grupit të PD-së, deputetët i ankohen Bashës

Mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike e zhvilluar me dyer të mbyllura ka zgjatur për rreth 120 minuta ndërsa mësohet se gjatë kësaj kohe, ka patur diskutime dhe debate lidhur me strukturat e PD-së në bazë.

Deputetët e PD-së mësohet se janë shprehur të pakënaqur me marrëdhëniet e tyre me drejtuesit lokalë që sipas tyre janë të pakta kasi këta të fundit i shmangen deputetëve. Kjo situatë reflekton probleme në mosfunksionimin e strukturave të Partisë Demokratike.

Ndërsa kritika ka patur edhe nga deputetja Jozefina Topalli e cila shprehet se Partia Demokratike duhet të funksionojë në bazë të rregullave. “Ka tre javë që nuk mblidhet Grupi Parlamentar. Ish-kreu i PD-së, Sali Berisha, ka thënë se është e rëndësishme të mendohet për ardhjen në pushtet të PD-së. “Është shumë e rëndësishme të bindim qytetarët që jemi alternativë për pushtet”, ka thënë Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010099172592163
array(1) { ["section"]=> string(79) "zbardhet-debati-ne-mbledhjen-e-grupit-te-pd-se-deputetet-i-ankohen-bashes-24325" }