Zbardhet dëshmia e Lefter Allës në SPAK: Nuk jam unë personi në video, të pyetet ai që e nxori

Publikuar tek: politike, më 20:24 23-01-2020 Zbardhet dëshmia e Lefter Allës në SPAK: Nuk jam unë personi në video, të pyetet ai që e nxori FotoMontazh: Lefter Alla - Artan Hoxha

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës Lefter Alla ka dëshmuar pasditen e sotme në Prokurorinë e Posaçme (SPAK), pas videos ku ai shfaqej duke pirë kokainë.

Mësohet se në dëshminë e tij përpara prokurorëve, Alla ka thënë se personi i cili shfaqet në video duke konsumuar kokainë, nuk është. Sipas Allës, Prokuria duhet të pyesë personin që nxori videon, sepse sipas kryebashkiakut, ai mund të identifikojë cili është personi që pi kokainë.

"Nuk jam unë personi në video. Të gjendet nga prokuroria duke pyetur ata që nxorën videon se kush është personi në video", ka thënë ndër të tjera Alla para organit të akuzës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhemal Gjunkshi i PD thirrje Lefter Allës: Nëse ndjen se je djalë dibre, jep dorëheqjen (Mesazh dhe Rames)
Ylli Rakipi: Basha është zbythur, nuk del më asgjëkundi se s’ka ça të thotë (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.012665987014771
array(1) { ["section"]=> string(99) "zbardhet-deshmia-e-lefter-alles-ne-spak-nuk-jam-une-personi-ne-video-te-pyetet-ai-qe-e-nxori-192952" }