Zbardhet drafti për Reformën në Drejtësi, ja çfarë parashikon

Publikuar tek: politike, më 20:49 04-05-2016 Zbardhet drafti për Reformën në Drejtësi, ja çfarë parashikon

Zbardhen propozimet e ekspertëve të “Euralius” dhe “OPDAT” në reformën në drejtësi. Mësohet se gjyqtarët e Kushtetueses zgjidhen me 3/5 e Kuvendit.

Në draft përcaktohet se në Kushtetuese, kur dështojnë 3/5, emërohet kandidati, i cili është i pari në listë. Ndërsa është ngritur Gjykata e Posaçme për korrupsionin, krimin e organizuar. Siç është përfolur edhe më parë, Gjykata e posaçme, gjyqtarët e të cilës emërohen nga KLGJ-ja, do të gjykojë funksionarët e lartë.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087869167327881
array(1) { ["section"]=> string(66) "zbardhet-drafti-per-reformen-ne-drejtesi-ja-cfare-parashikon-39505" }