Zbardhet kërkesa e PS-së drejtuar Byrosë, emrat e deputetëve që firmosën për përjashtimin e Berishës

Publikuar tek: politike, më 14:27 21-04-2016 Zbardhet kërkesa e PS-së drejtuar Byrosë, emrat e deputetëve që firmosën për përjashtimin e Berishës

Pas thirrjes së Berishës në foltoren e parlamentit ku i’u bëri thirrje qytetarëve të armatosen, Partia Socialiste i është drejtuar Byrosë me një kërkesë ku kërkojn që Berisha të përjashtohet nga komisionet dhe seancat parlamentare deri në 10 ditë.

Kërkesa e PS-së drejtuar Byrosë për Sali Berishën i referohet rregullores së Kuvendit të Shqipërisë dhe është firmosur nga deputetët Balla, Dade, Suli, Ndreu, Ulqini, Arapi, Gaçe, Lutaj, Xhaçka, Hysa, Menja.

kerkesa_e_ps.png

kerkesa_e_ps1.png

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048218011856079
array(1) { ["section"]=> string(105) "zbardhet-kerkesa-e-ps-se-drejtuar-byrose-emrat-e-deputeteve-qe-firmosen-per-perjashtimin-e-berishes-38273" }