Zbardhet korrespodenca me Presidentin, kërkohet shkarkimi i drejtores

Publikuar tek: politike, më 09:15 27-12-2015 Zbardhet korrespodenca me Presidentin, kërkohet shkarkimi i drejtores

Kontroli i Lartë i Shtetit i kërkon kryeministrit Edi Rama të shkarkojë drejtoren e Drejtorisë së Shërbimeve Qeveritare, Kamela Vojka, sepse nuk i vurinë dispozicion vilën e Dhërmiut Presidentit Nishani.

Një auditim i kryer në nëntor ka zbardhur korrespodencën mes dy institucioneve, ku del në pah se drejtoria ka përcjellë informacion të pavërtetë. Sipas rapotit të auditimit të ushtruar në Drejtorinë e Shërbimeve Qeveritare për periudhën 1 janar 2014 deri në 31 korrik 201, kreu i KLSH-së, Bujar Leskaj, i kërkon kryeministrit të fillojë procedurat për dënien e masës disiplinore drejtoreshës së Shërbimeve Qeveritare për mangësi dhe shkelje, transmeton “Shqip’. Po ashtu Drejtorisë së Shërbimeve Qeveritare i kërkohet “Zgjidhje e menjëhershme e kontratës së punës” për O.P, drejtor i Njësisë së Organizimit, Shërbimit dhe Trajtimit në Rezidenca.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077569484710693
array(1) { ["section"]=> string(74) "zbardhet-korrespodenca-me-presidentin-kerkohet-shkarkimi-i-drejtores-28642" }