Zbardhet lista e zezë e vizave amerikane, ja prokurorët dhe gjyqtarët

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:37 03-02-2017 Zbardhet lista e zezë e vizave amerikane, ja prokurorët dhe gjyqtarët

Tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe tre gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u janë hequr vizat nga Ambasada Amerikane pak ditë më parë.

Ata janë gjyqtarët kushtetues Vitore Tusha, Besnik Imeraj dhe Gani Dizdari. Dy të fundit në fakt janë emra të njohur së fundmi, pasi dolën në pakicë në vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duke u shprehur kundër ligjit të Vettingut.

Ndërkohë, nga Gjykata e Lartë janë të refuzuar për vizën amerikane gjyqtarja e dorëhequr Mirela Fana, gjyqtari Artan Broci dhe gjyqtari Shkëlzen Selimi.

Në listën e gjyqtarëve janë edhe dy togat e zeza të Tiranës, gjyqtarja e Apelit dhe ish-bashkëshortja e Azem Hadjarit, Fatmira Hajdari dhe gjykatësi i Tiranës, Artan Lazaj.

Lista e zezë e prokurorëve të refuzuar kryesohet nga prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla dhe bashkëshortja e tij; shefja e sektorit të Dekriminalizimit, Rovena Gashi dhe bashkëshortit të saj, prokurorit Dritan Gina.

Disa prej këtyre njerëzve të drejtësisë, si Besnik Imeraj, Gani Dizdari dhe Artan Broci u

Lista e Zezë:

Vitore Tusha

Besnik Imeraj

Gani Dizdari

Mirela Fana

Artan Broci

Shkëlzen Selimi

Adriatik Llalla

Rovena Gashi

Dritan Gina

Artan Lazaj

Saimir Bahiti

Elfrida Agolli

Petrit Fusha

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS: Si rrallëherë kjo foto thyeu rrjetin (FLET ROBERT NDRENIKA)
FOTO E DITËS: Portreti i piktorit për Dritëroin që i mrekulloi të gjithë... »
Article Logic
Execution time: 0.011702060699463
array(1) { ["section"]=> string(74) "zbardhet-lista-e-zeze-e-vizave-amerikane-ja-prokuroret-dhe-gjyqtaret-67565" }