Zbardhet misteri i “dronit” mbi vilën e kryeministrit Rama në Surrel

Publikuar tek: aktualitet, më 19:39 13-11-2015 Zbardhet misteri i “dronit” mbi vilën e kryeministrit Rama në Surrel Vila e kryeministrit Rama në Surrel

Një dron u raportua se po fluturonte në hapësirën ajrore mbi vilën e kryeministrit Edi Rama në Surrel disa minuta më parë.

Por sipas Ministrisë së Mbrojtjes nuk bëhet fjalë për një dron por një helikopter i forcave ushtarake shqiptare që është ngritur nga një pilot francez gjatë një trajnimi për pilotët shqiptarë. Prezenca e forcave të shumta ushtarake dhe atyre të Gardës shpjegohen me stërvitjen ushtarake që po realizohet nga Ministria e Mbrojtjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen me kokainë dhe armë, arrestohen dy të mitur dhe një 50 vjeçar në Vlorë
Mblidhen 60 mijë euro për Kristin, kontribuon edhe Liri Berisha »
Article Logic
Execution time: 0.012128829956055
array(1) { ["section"]=> string(72) "zbardhet-misteri-i-dronit-mbi-vilen-e-kryeministrit-rama-ne-surrel-25367" }