Zbardhet plagosja e aktorit shqiptar mbrëmë në Tiranë, arrestohet autori

Publikuar tek: aktualitet, më 10:33 21-07-2017 Zbardhet plagosja e aktorit shqiptar mbrëmë në Tiranë, arrestohet autori

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e mbrëmshme në rrugën "4 Dëshmorët" dhe afërsi të gjimnazit “Partizani” në kryeqytet.

Sipas policisë, i plagosur ka mbetur aktori Mishel Prela, ose ndryshe i njohur si Mishel Manoku (mbiemër të trashëguar nga njerku i tij), ndërsa është vënë në pranga autori i dyshuar Miklar  T., 31 vjeç, banues në Tiranë.

Fillimisht u raportua nga policia se quhej Edison Delian, nisur edhe nga ID që i është gjetur në portofol.

Më pas, policia ka zbardhur ngjarjen dhe ka saktësuar se kemi të bëjmë me plagosjen e Mishel Prelës/ Manokut, i cili kishte paraqitur dy identitet të rreme para bluve të Tiranës.

Bëhet fjalë për aktorin Manoku, i cili ka luajtur ne filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Manoku nuk është i panjohur për policinë, pasi njihet si person me precedentë të mëparshëm penalë, çka lindin dyshimet se përse i riu ka ndërruar emrin dhe prezantohej me identitete të rreme.

Sipas të dhënave të para, i riu ka qenë i dënuar më parë për veprat penale “plagosje” dhe “kundërshtim i forcave të policisë”.

Sipas policisë, aktori ka marrë dy plagë zjarri dhe i është nënshtruar një operacioni mbrëmë në spital, ndërsa policia ka nisur hetimet. 

 

Aktori Mishel Manoku

553633_715956341755226_1435000136_n.jpg

 

 NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 21.07.2017, specialistët për hetimin e krimeve kundër jetës arrestuan shtetasin :

- Miklar  T., 31 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi  më datë 20.07.2017 rrugën "4 Dëshmorët", dyshohet të ketë plagosur me armë zjarri shtetasin M. P., 31 vjeç, në pjesën e barkut dhe gjymtyrë i cili aktualisht ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Nga kqyrja dhe veprimet proceduriale në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar 8 gëzhoja të qitura nga një armë zjarri, e llojit pistoletë.

U referuan materialet në Prokurori në ngarkim të shtetasit M.T., për veprën penale "Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë" dhe "Armëmbajtje pa leje" parashikuar nga neni 78/22/25 dhe 279 të Kodit Penal.

Grupit hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve të tjerë të mundshëm të përfshirë në këtë ngjarje. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet për armëbajtje pa leje 53-vjeçari në Shkodër, i sekuestrohen 2 krëhër dhe 152 fishekë (Emri)
Djali zhduket pa lënë gjurmë, komisariati i policisë habitet me denoncimin e nënës »
Article Logic
Execution time: 0.010233879089355
array(1) { ["section"]=> string(77) "zbardhet-plagosja-e-aktorit-shqiptar-mbreme-ne-tirane-arrestohet-autori-86866" }