Zbardhet skandali, këshilltarët bashkiakë të Tiranës zotërojnë kioska tek “Pazari i Ri” (EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 19:18 05-07-2017 Zbardhet skandali, këshilltarët bashkiakë të Tiranës zotërojnë kioska tek “Pazari i Ri” (EMRAT)

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në rrjetin social facebook ka denoncuar një rast të rëndë korruptiv sipas tij.

Berisha thotë se këshilltarët bashkiak të Tiranës në mënyrë abuzive zotërojnë disa kioska në “Pazarin e Ri”.

Denoncimi i Sali Berishës:

Lal Plehun per mbushjen e Tiranes me kioska me keshilltarin e tij personal Maklen Misha. Lexoni mesazhin e tij. sb

"Zoti Berisha.dua tju denoncoj nje rast abuzimi te Erjon Veliaj ne mezi hiqem kjoskat ai.I ka dhene mundesine keshilltarit te tij te hap ne.gjith Tiranen kjoskat pa pike kushti higjene.nje.knoske.eshte tek pazari I ri.dhe e ka keshilltari I tij personal M.Misha.skane uje te rrjedhshem.sherbejne ne kushte skandaloze.I kane.vene dhe gjoba nga Higj sic ja kane mbyllur nje kjoske tek lsi I vune dhe gjobe por e hoqen prap.flm burime te sigurta."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029445886611938
array(1) { ["section"]=> string(96) "zbardhet-skandali-keshilltaret-bashkiake-te-tiranes-zoterojne-kioska-tek-pazari-i-ri-emrat-85141" }