Zbardhet skema si na asfiksuan spanjollët, zbulohet strategjia që përdori trajneri spanjoll

Publikuar tek: sport, më 07:32 10-10-2016 Zbardhet skema si na asfiksuan spanjollët, zbulohet strategjia që përdori trajneri spanjoll

Pas përfundimit të takimit, të gjithë lojtarët kuqezi, madje edhe vetë trajneri De Biazi e pranuan se Spanja ishte shumë lart në performancën e saj, duke i cilësuar madje lojtarët iberikë si "alienë".

Ndërkohë, në fund të takimit është zbuluar edhe skema që trajneri i Spanjës aplikoi kundër kuqezinjve në fushën e lojës, lëvizjet e lojtarëve të tij dhe si spanjollët kishin përgatitur gjithë kombinacionet në fushën e lojës.

Sigurisht u zbulua pas ndeshjes një gjë e tillë, pasi Spanja kishte asfiksuar kuqezinjtë në fushën e lojës, ndërsa trajneri Lopetegui kishte lënë në dhomat e zhveshjes skemën në letër të varur në mur. Një kujtim "i bukur"!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02485990524292
array(1) { ["section"]=> string(96) "zbardhet-skema-si-na-asfiksuan-spanjollet-zbulohet-strategjia-qe-perdori-trajneri-spanjoll-55643" }