Zbardhet takimi i Arta Markut me ambasadorin britanik: Luftë paligjshmërisë dhe krimit

Publikuar tek: politike, më 17:41 15-01-2018 Zbardhet takimi i Arta Markut me ambasadorin britanik: Luftë paligjshmërisë dhe krimit

Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku priti ambasadorin e Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman.

Marku garantoi vendosmërinë në luftë kundër paligjshmërisë dhe cdo forme të krimit në Shqipëri.

Ambasadori Norman shprehu mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar për Shqipërinë, për bashkëpunimin mes agjencive ligjzbatuese dhe plotësimin e reformës në Drejtësi dhe procesit të “Vetting”-ut.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010719060897827
array(1) { ["section"]=> string(92) "zbardhet-takimi-i-arta-markut-me-ambasadorin-britanik-lufte-paligjshmerise-dhe-krimit-106637" }