Zbardhet vendimi rëndësishëm për zgjedhjet nga takimi i Ramës me deputetët

Publikuar tek: aktualitet, më 19:28 28-05-2019 Zbardhet vendimi rëndësishëm për zgjedhjet nga takimi i Ramës me deputetët Kryeministri Edi Rama

Zbardhet vendimi i rradhës nga mbledhja informale e kryeministrit Rama me deputetët dhe shtabin elektoral.

Mësohet se në takim është folur për strategjinë elektorale duke filluar nga spotet deri te kalendari dhe agjenda.

Në takim u mor vendimi se fushata elektorale do të hapet zyrtarisht ditën e shtunë në orën 19:00 te Parku Olimpik.

Ndërkohë që opozita e bashkuar do të protestojë me datë 2 qershor kundër kryeministrit Edi Rama, ky i fundit ka bërë me dije se do të jetë në Lezhë, ku do të paraqesë kandidatin e koalicionit të Aleancës për Shqipërinë Europiane, Pjerin Ndreun për Bashkinë e Lezhës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.095163106918335
array(1) { ["section"]=> string(81) "zbardhet-vendimi-rendesishem-per-zgjedhjet-nga-takimi-i-rames-me-deputetet-166062" }