Zbardhet vendimi: Si do të kryhet ekspertiza e thelluar për banesat e dëmtuara nga tërmeti, ja tarifat për ri-inspektim

Publikuar tek: aktualitet, më 17:44 26-01-2020 Zbardhet vendimi: Si do të kryhet ekspertiza e thelluar për banesat e dëmtuara nga tërmeti, ja tarifat për ri-inspektim

Zbardhet vendimi i qeverisë për kryerjen e ri-inspektimin e banesave të dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Akt-ekspertimi do të kryhet sërish vetëm për banesat e dëmtuara në kategorinë DS4 dhe DS5. Ri ekspertiza do të kryhet në bazë të tarifave të përcaktuara në këtë vendim.

Qeveria e ka marrë vendimin për ri kryerjen e ekspertizës në datën 15 janar, por ditën e djeshme është publikuar në fletoren zyrtare.

dsfsdgwgwe4gh4h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071449279785156
array(1) { ["section"]=> string(124) "zbardhet-vendimi-si-do-te-kryhet-ekspertiza-e-thelluar-per-banesat-e-demtuara-nga-termeti-ja-tarifat-per-ri-inspektim-193214" }