Zbardhet video e vajzës 5 vjeçare që takoi Papën: Ja çfarë i thotë

Publikuar tek: bota, më 19:14 24-09-2015

Gjatë ceremonisë motorcade në National Mall, Papa Françesku ndaloi makinën e tij për të puthur fëmijë dhe bebe. Një vajzë e vogël kaloi barrierat dhe I dha Papës një letër.

Në fillim, forcat e sigurisë e ndaluan, por Papa bëri shenjë për tia cuar. Turma filloi të bërtiste kur forcat e sigurisë e cuan vajzën te Papa.

Në një video që u postua në The Guardian, vajza, e identifikuar si pesë vjecarja Sophie Cruz nga Los Angeles lexoi një letër.

“Papa Francesku, dua të të them se zemra ime është keq dhe dua tju kërkoj të flisni me presidentin dhe kongresin për të legalizuar prinderit e mi, sepse cdo ditë unë kam frikë se një ditë ata do të më përzënë” thotë ajo.

“Të gjithë emigrantët, si babai im, e duan këtë vend” thotë vajza.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027519941329956
array(1) { ["section"]=> string(71) "zbardhet-video-e-vajzes-5-vjecare-qe-takoi-papen-ja-cfare-i-thote-21589" }