Zbardhet vrasja në Devoll, i mbijeturi zbulon autorin dhe si nisi konflikti për pazarin e drogës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:48 20-03-2017 Zbardhet vrasja në Devoll, i mbijeturi zbulon autorin dhe si nisi konflikti për pazarin e drogës

24 orë pas ngjarjes së rëndë në fshatin Braçajn në Pogradec, ku mbeti i vdekur me sende të forta një person dhe një tjetër u plagos policia zbardh ngjarjen dhe autorin e krimit.   

Daniel Tola, i plagosuri në këtë ngjarje ka rrëfyer për policinë se Mendar Burnazi luante rolin e ndërmjetësit për një pazarë droge. Sipas Toles ai do të merrte 25 kg drogë, për ta trafikuar më pas në Greqi, por më pas ka refuzuar të bëjë pagesën.

Sipas tij, ky ka qenë motivi që shkaktoi konfliktin deri në përdorimin e sendeve të forta, ku mbeti i vdekur 39-vjeçari Zarif Alliu.  

Në vendin e ngjarjes u gjetën copa druri, dhe mendohet se ky ka qenë mjeti i përdorur kundër tyre.  

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas Zharrzës, tjetër fshat në Fier ngrihet në revoltë: Bojkotojmë zgjedhjet nëse ndërtoni impiantin e mbetjeve
Gjykata e Tiranës i “këput” shpresat skocezit të dënuar me 20 vjet për pedofili, ja ç'vendim mori sot »
Article Logic
Execution time: 0.010265111923218
array(1) { ["section"]=> string(101) "zbardhet-vrasja-ne-devoll-i-mbijeturi-zbulon-autorin-dhe-si-nisi-konflikti-per-pazarin-e-droges-72528" }