Zbulimi i rrallë, mumja 4 mijë vjeçare vdiq nga kanceri

Publikuar tek: bota, më 15:36 13-12-2017 Zbulimi i rrallë, mumja 4 mijë vjeçare vdiq nga kanceri

Mumja 4 mijë vjeçare që u zbulua në një nga piramidat në Egjipt, i është nënshtruar ekzaminimeve të mjekëve.

Pas analizave të shumta që u bënë doli përfundimi se njeriu i ballcamosur vuante nga kanceri në kohën kur kishte vdekur.

Mjekët nuk janë të sigurt nëse kanceri ishte shkaktari vendimtar për vdekjen e tij, por jep një të dhënë shumë intersante për këtë sëmundje që ishte konsideruar gjithmonë si një sëmundje moderne.

Mark Levinsohn doktor në një spital në Nju Jork shpjegoi se ai kishte pasur një tumor në fibulën e tij, që është një nga dy kockat e këmbës së poshtme.

Mjekët saktësuan ndër të tjera se ky lloj kanceri është shumë i rrallë për ditët e sotme dhe rasti i mumjes do të shërbejë për të thelluar studimet në këtë fushë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012022018432617
array(1) { ["section"]=> string(61) "zbulimi-i-rralle-mumja-4-mije-vjecare-vdiq-nga-kanceri-102950" }