Zbulohen 4 parcela kanabis në Lapardha, mister pronari

Publikuar tek: aktualitet, më 13:03 14-05-2015 Zbulohen 4 parcela kanabis në Lapardha, mister pronari Sasia e Canabis Sativa e Sekuestruar

Katër parcela me 205 bimë narkotike të llojit Canabis-sativa janë zbuluar nga policia e Vlorës në fshatin Lapardha. Bima narkotike u zbulua në mes të pyllit të këtij fshati në vendin e quajtur “Mesun”.

Bimët e kultivuara ishin me lartësi deri në 30 cm po ende nuk dihet se kush ishte pronari i tyre.

Policia ka bërë asgjesimi i plotë  të tyre me anë të djegies ndërkohë ka nisur punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve. 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në pritje të Eurovizionit, ambasadori Bimo takon Elhaidën në Austri
Aksidentohen dy makina në Lezhë-Shkodër, njëra merr flakë , vdes drejtuesi »
Article Logic
Execution time: 0.011554002761841
array(1) { ["section"]=> string(59) "zbulohen-4-parcela-kanabis-ne-lapardha-mister-pronari-11148" }