Zbulohen detaje të reja të iphone 8, me siguri s'do i rezistoni dot

Publikuar tek: bota, më 16:15 05-06-2017 Zbulohen detaje të reja të iphone 8, me siguri s'do i rezistoni dot

Të gjithë ju që jeni të apasionuar pas iphone 8 duhet të mësoni disa detaje të reja të zbuluara së fundmi.

Një rrjedhje e re ka dalë në lidhje me Apple iPhone 8, vetëm disa orë përpara se Tim Cook të fillojë konferencën vjetore të zhvilluesit sot në San Jose.

Tre punonjës nga firma prodhuese kineze Foxconn, thuhet se kanë zbuluar karakteristika rreth dizajnit të celularit shumë të parashikuar.

Punonjësit thanë se telefoni do të përdorë zbulimin e fytyrës dhe një skaner të retinës në kamerat përballë dhe sugjeroi që pajisja e dhjetë vjetorit të quhet 'iPhone X'.

Ata thanë se panë se 'njësitë e testimit me skanera të gishtave të montuara nën xhami, por performancat dhe normat e rendimentit nuk ishin të mira'. Gjithashtu telefoni do të jetë rezistent ndaj  ujit ashtu ashi si iphone 7.

Punonjësit gjithashtu sugjerojnë se pajisja e dhjetë vjetorit mund të vijë me 3 GB RAM dhe është bërë nga 'qelqi i përbërë', i cili do të lehtësojë tarifimin me valë, shkruan Verge.

hjkhjkhjkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013824939727783
array(1) { ["section"]=> string(72) "zbulohen-detaje-te-reja-te-iphone-8-me-siguri-s-do-i-rezistoni-dot-81316" }