Zbulohen eshtrat e para të një ushtari të dyshuar grek në Tepelenë (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:56 22-01-2018 Zbulohen eshtrat e para të një ushtari  të dyshuar grek në Tepelenë (Foto)

Menjëherë pas nisjes së gërmimeve në fshatin Dragot të Tepelenës, janë zbuluar edhe eshtrat e para që dyshohet t’i përkasin një ushtari grek.

Pranë eshtrave është gjetur edhe numri i identifikimit të ushtarit grek, të vrarë gjatë luftës italo-greke, në Luftën e Dytë Botërore.

Gërmimet nisën menjëherë pas arritjes së marrëveshjes mes ministrave të Jashtëm Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias për varrezat e ushtarëve grekë të rënë në territorin shqiptar.

sdfwergt34g4g.jpg

asdfw34gr3gh3w4h4gh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Konsumi i ilaçeve në Shqipëri arrin rekord, kalon 230 milionë euro
Varret e ushtarëve greke në Tepelenë, reagon ministria e Jashtme greke: Moment historik »
Article Logic
Execution time: 0.011476993560791
array(1) { ["section"]=> string(78) "zbulohen-eshtrat-e-para-te-nje-ushtari-te-dyshuar-grek-ne-tepelene-foto-107522" }