Zbulohen shkaqet: Çfarë e shtyu të pacientin nga Përmeti t’i jepte fund jetës duke u hedhur nga spitali

Publikuar tek: aktualitet, më 17:55 16-04-2017 Zbulohen shkaqet: Çfarë e shtyu të pacientin nga Përmeti t’i jepte fund jetës duke u hedhur nga spitali

Një 63-vjeçar nga Përmeti i dha fund jetës në mënyrë tragjike mëngjesin e sotëm, duke u hedhur nga dritarja e dhomës në spitalin rajonal “Omer Nishani”, në Gjirokastër.

Dëshmitarët në vendngjarje, të cilët kanë parë gjithë skenën e tmerrshme janë shprehur se i ndjeri ndodhej i shtruar në spital në pritje për tu operuar nga hernia diskale prej disa ditësh, ndërsa operacioni i tij ishte shtyrë për shkak të mungesës së anestezistëve.

Momentin që vendosi të kryente vetëvrasjen duke u hedhur nga ballkoni i dhomës, siç shkruan Jugu Neës, Gëzim Malkaj ka ngritur zërin disa herë dhe ankohej për dhimbje të mëdha në zonën e poshtme në rrëzë të kofshës dhe kërkonte që të ndërhyhej sa më shpejt.

Pas një situate shumë të rënduar dhe depresionit të madh mendor, Gëzimi, është dëgjuar të thotë: “Unë po shkoj se vetëm kështu do më pushojnë dhimbjet”.

Shokët e dhomës kanë nxituar të ndalojnë aktin e Gëzimit por e kanë pasur të kotë pasi 63 vjecari, ka kapërcyer kangjellat e hekurta të ballkonit të dhomës ku akomodohej dhe u hodh poshtë me kokë.

Familjarët e të ndjerit, mësohet se direkt pas ngjarjes, kanë tërhequr dosjen mjekësore të Malkajt me pretendimin se do ta bënin problem shkakun që solli vdekjen e njeriut të tyre.

Malkajt i është komunikuar dje se do të hynte në sallën e operacionit mëngjesin e të martës pasi e hëna si pushim nuk do të kryheshin operacione të planifikuara.

Policia e Gjirokastrës ka shkuar në vendngjarje dhe ka marrë në pyetje pacientët e dhomës ku akomodohej viktima, por edhe kirugët e spitalit. Sipas grupit hetimor, vdekja ka ardhur si pasojë e hedhjes nga ballkoni me lartësi 13 metra në kushtet e depresionit mendor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau dhe groposi kushëririn se i shau gruan, ja çfarë deklaroi Denisi në gjyq
Policia shqiptare arreston të riun nga Kabuli, ja përse dyshohet »
Article Logic
Execution time: 0.012448072433472
array(1) { ["section"]=> string(108) "zbulohen-shkaqet-cfare-e-shtyu-te-pacientin-nga-permeti-t-i-jepte-fund-jetes-duke-u-hedhur-nga-spitali-75383" }